W 127 wydaniu kawazMierniczym, którego tematem głównym był „Chaos Administracyjny w Radomsku” wzięli udział Pani Małgorzata Sikorska–Kierasińska, Robert Pirowicz, Bogdan Zieliński, Jarosław Bartczak, redaktor naczelny Leszek Piszczek oraz prowadzący Krzysztof Szczepanik.
Przegląd tygodnia zredagował Leszek Piszczek, w którym to zwrócił uwagę, że na portalu egeoforum.pl pojawiły się artykuły na temat:
1. Zwolnienia z GUGiK byłej Zastępczyni dyrektora Departamentu Nadzoru, Kontroli i Organizacji SGiK p. Żanety Kornatowskiej.
2. Postępu i deregulacji w geodezji, który ukazał się na stronie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Geodetów.
3. Wydania 6. „Informatora Głównego Geodety Kraju”, w którym to GUGiK odpowiada min. na pytania: W jaki sposób należy dokonać uzgodnienia z organem prowadzącym ewidencję gruntów i budynków możliwości modyfikacji współrzędnych punktów granicznych, o której mowa w paragrafie 40 rozporządzenie w sprawie standardów?
4. Spotkania w siedzibie GUGiK Głównego Godety Kraju p. Alicji Kulki z Wojewódzkimi Inspektorami Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego.
5. Przyjęcia w dniu 11 października projektu integracji państwowego zasobu geodezyjnego
i kartograficznego na posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów do spraw Cyfryzacji.
Nadmienić należy, że OZZG i KawazMierniczym wielokrotnie zwracali uwagę na tzw. „rozdrobnienie PZGiK na szereg oddzielnych – niezależnych podmiotów – 384 Powiatowych Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej”, dlatego też Ogólnopolski Związek Zawodowy Geodetów kilkakrotnie wysyłał wnioski i petycję do Ministerstwa, jak również rozmawiali z Panem Piotrem Uścińskim sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Na pewno satysfakcjonujące jest to, że nasze uwagi i sugestie zostały pozytywnie rozpatrzone.
Zachęcamy również do odwiedzenia strony OZZG, gdzie można szczegółowo przeczytać „Opis założeń projektu informatycznego”, z którego to dokumentu zakres projektu obejmuje:
– przekształcenie dokumentacji w części powiatowej PZGiK z postaci analogowej do postaci bazy danych i zasilenie wynikami prac systemów starostw powiatowych, z których pochodzi przekształcana dokumentacja,
– uruchomienie usług udostępniających wybrane dane PZGiK wymagające opłaty, z dowolnego obszaru Polski.
W wyniku realizacji projektu interesariusze uzyskają w jednym miejscu:
– dostęp do usług umożliwiających zakup danych PZGiK z dowolnego obszaru Polski bez potrzeby zakładania kont w systemach starostów,
– dostęp do ucyfrowionej powiatowej części PZGiK.
W głównej części programu Pani Małgorzata Sikorska-Kierasińska przedstawiła problem dotyczący pewnej działki, która zdaniem Pani jest drogą prywatną, a z powodu chaosu różnych decyzji administracyjnych, Miasto chce przejąć tą działkę jako drogę publiczną.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia całego wydania, śledzenia naszych mediów społecznościowych (FB, Twitter, YouTube), przypominamy, że w najbliższą środę rozmowy z mierniczym i prosimy o wspieranie naszych działań na Patronite.
Paweł Lewicz
Byłem bardzo zadowolony, że znalazłem ten wpis. Wielu osobom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Muszę podziękować za Twój trud. Będę polecał to miejsce i częściej wpadał, aby przejrzeć nowe posty.
Dobry i ciekawy wpis. Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale zazwyczaj tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Chcę wyrazić uznanie za Twój trud. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i regularnie wpadał, by poczytać nowe posty.